BÜYÜKYALI İSTANBUL

İstanbul’un Yeni Deniz Semti: Büyükyalı…

Büyükyalı, İstanbul Boğazı’nın girişinde, tarihi surların Boğaz’a açıldığı Kazlıçeşme sahilinde, Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığında, Emlak Konut güvencesiyle yükselen yeni bir “deniz semti”, bir “yeni şehircilik” projesi.

İstanbul’un boğaz hattını uzatarak bir deniz semti kuran Büyükyalı, şehrin kara, deniz ve raylı sistem tüm ulaşım akslarının kesiştiği noktada konumlanıyor. Büyükyalı, Marmara Denizi’nin kıyısında, Tarihi Yarımada’dan Kapalıçarşı’ya, yeni havaalanından Avrasya Tüneli’ne birçok stratejik noktaya komşu konumuyla, İstanbul’un tam merkezinde yer alıyor.

Bir hikâyesi ve geçmişi olan, toplam 111 dönümlük arazi üzerinde, tarihi yapıların restore edilerek yeniden yaşama kazandırıldığı bir atmosferde inşa edilen Büyükyalı, “insan” ve “iyi yaşam” kavramlarını odağına alıyor. “İyi yaşam”ın tek ve gerçek adresi Büyükyalı, sakinlerine ve ziyaretçilerine, günlük hayatta “her şey dahil” bir konfor sunuyor.

Farklı daire seçeneklerinden zengin sosyal yaşama, prestijli mağazalardan dünya restoranlarına, organik pazardan kafelere kadar akla gelebilecek her şey Büyükyalı’nın sakinlerini ve ziyaretçilerini, yürüme mesafesinde bekliyor.

Proje Tipi

Karma

Konum

İstanbul Kazlıçeşme

Proje Başlangıç Tarihi

2016

Her ihtiyaca yürüyerek ulaşılabilen Büyükyalı, en iyi tiyatro oyunları, en yeni filmler, ufuk açıcı sergiler, coşku dolu konserlerle zengin bir kültür sanat ortamı oluşturuyor. Büyükyalı; yaratıcı atölyeleri, eğlenceli park ve oyun alanları, kişisel gelişimi destekleyen etkinlik programları, spor olanakları ve bir semt kulübü olarak tasarlanan “Büyükyalı Kulübü’yle, hem çocukları hem de yetişkinleri mutlu ediyor.

Üstün kalite anlayışıyla farklı yaşam biçimlerine dokunan daire tiplerinin yanı sıra kiralanabilir ticari alanların da yer aldığı, “nesilden nesile aktarılacak bir eser” niteliğindeki Büyükyalı’da, daireler teslim ediliyor, yaşam 2020 yılının ilk çeyreğinde başlıyor.

Uluslararası başarılara imza atmış Türk iç mimarlar tarafından, değerli cevherlerden esinlenerek butik anlayışla tasarlanmış ve farklı zevklere hitap eden ödüllü Golden Quartz, Platinum Quartz, White Opaline, Clear Crystal adlarında iç mimari konseptler...

Büyükyalı furnished by Fendi Casa

Türkiye’ye ilk kez Büyükyalı ile adım atan, tasarımda eşsiz bir dünya markası, İtalya’nın lüks ve prestijli mobilya tasarımcısı FENDI Casa ayrıcalığı…

Lüksün zarafetle buluştuğu FENDI Casa şıklığı, Büyükyalı ile ilk defa Türkiye’deki bir gayrimenkulü projesinin lobisinden ortak alanlarına, dolaplarından parkelere, mobilyalardan armatürlere her detayına taşıyor.

Büyükyalı Loft;

Türkiye’nin ilk gerçek loft daireleri ve gerçek lüks ve üstün kalite Büyükyalı’da buluşuyor.

19. yüzyıl mimarisini günümüz konforuyla birleştiren Büyükyalı’da, 1881’de inşa edilen ve 180 metre uzunluğunda olan tarihi fişekhane binasının bir bölümü, iki katlı yaşam ve çalışma alanlarına dönüştürüldü.

Tamamen fonksiyonel ihtiyaçlara göre tasarlanmış endüstri yapılarının karakteristik yalın ve rasyonel mimari özelliklerini taşıyan tarihi fişekhane binasında, her biri ayrı ayrı, özel olarak detaylandırılan loft daireler, tarihi atmosferde geçmişi hissettirirken, çağın ruhunu yakalayarak bugünü yaşatıyor.

Çağdaş Mimari Anlayışı ve Zamansız İyi Yaşam

Dış ve iç mimaride yüksek kaliteli ürün kullanımının yanı sıra peyzaj tasarımına da büyük önem veriyoruz. Bu bakış açısıyla bitki kalitesi ve çeşitliliği yüksek, geniş iç bahçeler ve yeşil avlular planladık. Büyükyalı sakinlerinin, İstanbul’un masmavi denizine her an rahatlıkla ulaşabilmeleri için, denize ve sahil yoluna doğrudan bağlantı sağlayan bir köprü tasarladık. Tüm bu özellikleriyle sakinlerine “iyi bir yaşam” sunacak olan Büyükyalı, kentin dokusuna uyum sağlayan çağdaş mimarisiyle İstanbul’un zamansız ruhunu yansıtıyor. Büyükyalı, yeşil ve maviyle iç içe, insana saygılı yepyeni bir yaşamın kapılarını aralıyor.

Ayrıcalıklı Yaşam

Özlediğiniz sımsıcak semt hayatı, Taş Meydan’da yeniden hayat bulacak. Proje içerisinde yer alan ve Büyükyalı’ya İstanbul’un kent dokusunu katacak tarihi yapılar, kültürel ve sosyal aktivitelerle canlandırılarak, günlük hayatın bir parçası haline getiriliyor. Aslına uygun olarak Dünya standartlarında restore edilen tarihi binalarda; kültür ve sanat merkezi, moda tasarım atölyesi, müzik okulu, çocuk kulübü, restoranlar ve tasarım butikleriyle loft’lar bulunuyor.

Büyükyalı sakinlerinin evlerinden çıktıklarında yürüyerek ulaşabilecekleri canlı, renkli ve yemyeşil meydanlar, birçok sosyal ve sanatsal aktiviteyi içinde barındırıyor. Büyükyalı alışveriş caddesi, Pazar yeri, gurme restoranları, kreş, eğitim ve spor alanları gibi farklı mekânların karma kullanımıyla değişik yaş ve zevklere sahip insanları bir araya getirerek, sıcak bir semt hayatı ve komşuluk kavramlarının üzerinde duruyoruz.

Büyükyalı’nın ayrıcalıklı concierge hizmetleri, metropolün tam merkezinde, metropol stresinden uzakta keyifli bir yaşam deneyimi sunuyor. Büyükyalı, sakinlerine ve ziyaretçilerine, günlük yaşamda her şey dahil bir konfor vaat ediyor.

Tarihe ve kültürel mirasa saygılı, İstanbul’un dokusuna uyumlu bir proje

İstanbul'un yeni deniz semti Büyükyalı'nın tam kalbinde bulunan ve Osmanlı sanayi tesislerinin en önemli örnekleri arasında yer alan tarihi binalar yaklaşık 100 yıl sonra İstanbullularla buluşuyor. Özgünlüğü korunarak, büyük bir hassasiyet ve dünya standartlarının da üzerinde bir restorasyonla yeniden yaşama kazandırılan bu görkemli binalar Büyükyalı ile herkese hizmet etmeye başlayacak.

Şehrin Yeni Buluşma Noktası

İnşa edildiği dönemin en önemli mühendislik örnekleri arasında gösterilen ahşap çatı makasları, yüksek tavanı, orijinal taş duvarları ve gün ışığını içeri alan özgün çatısı ile Avrupa’nın En İyi Alışveriş Alanı Mimarisi ödülüne layık görülen Büyükyalı, 19. yüzyıl mimarisinden izler taşıyan tarihi atmosferi ile ziyaretçilerini geçmişte küçük bir yolculuğa çıkaracak. İlhamını İstanbul’un yüzlerce yıllık kültür, sanat, lezzet ve yaşam mirasının en iyi örneklerinden alan Büyükyalı, üstün kalite ve kusursuz hizmet anlayışıyla da ziyaretçilerini ihtiyaç duyulan her şeye kolayca ulaştıracak. Marmara Denizi'nin yanı başında konumu ve yemyeşil peyzaj alanlarıyla fark yaratan Büyükyalı, ulaşım kolaylığı, deniz bağlantısı ve sunduğu ayrıcalıklarla İstanbullulara nefes alan yeni bir buluşma noktası kazandıracak.

Aslına uygun olarak restore edilen tarihi binalarında; gurme restoranlar, dünyanın en ünlü markalarının yer alacağı alışveriş caddeleri, kafeler, sinema, tiyatro ve performans merkezi gibi sosyal ve kültürel alanlar ile kiralanabilir ticari alanlar da bulunuyor.

Büyükyalı, 3. yaşam alanları olarak tanımlanan sosyalleşme alanlarında, ev ve iş dışında geçirilen zamana değer katıyor. Büyükyalı’nın tarihi binaları, 500 kişilik tiyatro salonu, 600 kişilik sinema salonları ve gösteri alanları ile fuar ve sergi alanları sayesinde, kentin kültür sanat yaşamına yepyeni değerler kazandırıyor.

Büyükyalı, proje alanında bulunan, 100 yılı aşkın süredir kamunun kullanımına kapalı kalan, kaderine terk edilmiş tarihi nitelikteki binaları, dünya standartlarında bir restorasyon kalitesiyle yeniden yaşama kazandırdı.

ÖDÜLLER

En iyi Karma Kullanım Büyükyalı

En iyi Alışveriş Alanı Mimarisi Büyükyalı

Loft: Avrupa’nın En iyi örnek daire tasarımı

Fendi Casa : Örnek daire tasarımı

En iyi Daire içi tasarım BÜYÜKYALI furnished by Fendi Casa

Büyükyalı şantiyesi en iyi şantiye seçildi.

Avrupa’nın en iyi örnek dairesi.

Kennedy Cd. No:44, Kazlıçeşme, 34020 Zeytinburnu İstanbul

+90 212 557 73 73